Четвер, 25.04.2024, 23:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Великокардашинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Форма входу
Пошук

Історія школи

   Картинки по запросу історія школи

 

Той, хто не знає свого минулого,

не вартий і свого майбутнього.

М.Рильський

        Школа – це храм науки, чарівний милий світ. Тут і перша буква, схована у магії слова, і перша цифра, пробуджена у нескінченному ряді арифметичних знаків, і перше кохання, і перша невдача - все це творить  із нас найдовершенішу суть самої природи, ім’я  їй – Людина. Школа привітно зустрічає  малят, а проводжає дорослих людей, які самостійно обирають свій життєвий шлях. Історію виникнення своєї школи необхідно знати, вивчати  сьогоднішнім школярам, збирати інформацію про її будівництво, перших вчителів, спогади про людей, які творили історію школи, збирати документи, фотографії. Адже, як сказав Максим Рильський:  «Той, хто не знає свого минулого, не вартий і свого майбутнього».

        Для школярів організовувалися багаточисельні туристичні екскурсії  та походи. Протягом існування Великокардашинської школи учні її брали активну участь у спортивних змаганнях, місячниках по збору макулатури, допомагали робітникам радгоспу доглядати за сільськогосподарськими культурами, працювали на молочно – товарній фермі. За це неодноразово були нагороджені грамотами та дипломами.

        Нова школа має два поверхи. Напівпідвальні приміщення відведені під кухню, їдальню, спортивний зал, роздягальні, майстерню. За перший рік роботи в новій школі силами вчительського колективу устатковано три кабінети молодших класів (вчителі: Глазова В.Г., Синеговська Є.П., Нечаєва Л.О.), кабінет хімії (вч. Ільїн Л.О.), кабінет географії (вч. Денисюк Є.В.), кабінет фізики (вч. Глазовий Є.О.) та інші. Під керівництвом вчителя фізичного виховання  Філіпова Анатолія Григоровича було устатковано новий спортивний зал. В 1987 році в школі відкрито філію Голопристанської музичної школи, в якій працював Власенко Володимир Іванович. У школі були устатковані Зал державної символіки та Зал Бойової Слави.

1 вересня 1986 року відкрила двері нова, сучасна школа.  Багатолюдно було в цей день на шкільному подвір’ї.  Лінійку відкрила директор школи Денисюк Євдокія Василівна, яка щиро подякувала шефам з радгоспу імені Дмитра Ульянова, будівельникам ПКМ – 162 за чудовий подарунок дітям села.

    Наприкінці 1984 року почалося будівництво нового корпусу школи, розрахованого на 320 місць. На будівництві працювали жителі села.

    У 1959-1960 н. р. згідно наказу Міністерства освіти семирічна школа була переведена в ранг восьмирічної. У 1960 році у школі було відкрито філію Голопристанської середньої заочної школи.

, в якому активну участь брали батьки. 10 лютого 1957 року двері нової школи були відчинені учням старших класів. Заняття почали проводитися в одну зміну.народного будівництва"       Виникла необхідність у будівництві нової школи. Будували її методом

У 1955-1956 роках у школі налічувалось 246 учнів. Було два паралельних класи. В класах налічувалось по 30-32 учня. Займалися у дві зміни, тому що не вистачало класних кімнат.

Яструбова Євдокія Іванівна.

Головатенко Євген Степанович;

Головатенко Віра Федотівна;

Шевченко Поліна Максимівна;

Іванченко Олександра Петрівна;

Прокопенко Раїса Сергіївна;

Логвиненко Лідія Павлівна;

                                           Тоцький Олександр Іванович (директор);

        Після війни в школі працюють:

        Під час Великої Вітчизняної війни Шевченко Поліна Максимівна зберігає документи і печатку школи. Пізніше її буде нагороджено медаллю «Ветеран праці».

        У 1905 році Олешківське земство будує біля церкви школу. Ліс і камінь возили з Олешок на волах. В школі було лише дві класні кімнати. В цій школі вчили учнів Михайленко Петро Іванович та Бояр Герасим Феодосійович. У 1913 році почала працювати Бояр Клавдія Петрівна, а з 1939 року Левченко Поліна Максимівна.

 У 1873 р. була збудована церква, а при ній сторожки, в яких і проводили заняття. До школи ходили лише хлопці. У чотирьох класах було 25 учнів. Першими вчителями були дяк Ланкевич Давид Северянович (поляк за національністю) та його дружина Ланкевич Олександра Григорівна. Діти вивчали математику, закон Божий, їх вчили читати, писати, співати.

Село Велика Кардашинка Голопристанського району Херсонської області виникло у 1785 році.

 

 

                                                        

Погода
Сьогодні свято!!!
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання